Різке похолодання: мобілізуємо імунітет!

2019-10-01

В цьому році осінь настала раптово і різко – за дві доби температура впала приблизно на десять градусів. Деяких застуда наздогнала відразу ж тільки тому, що не встигли зорієнтуватися і одягнутися по погоді. Але навіть якщо ви встигли побачити прогноз і вчасно дістали тепле пальто, ризик захворіти все одно залишається підвищеним. Чому? Тому що різкі перепади температури – це серйозний стрес для організму, який в першу чергу завдає шкоди імунній системі. Крім того, скорочення світлового дня не кращим чином відбивається на психоемоційному стані, через що рівень стресостійкості теж падає. «Контрольним в голову» стає гіповітаміноз, який відчувається нудьгою, хронічною втомою і порушенням сну.

Як визначити нестачу вітамінів?

Якщо вам складно прокидатися вранці, ваш настрій та працездатність з настанням холодів залишає бажати кращого, а до нових погодних умов ви ніяк не можете адаптуватися - вже варто задуматися про те, чи не час пропити вітамінний комплекс превентивно. Стресу, нестачі сонця і незбалансованого харчування вже вистачає для того, щоб організм відчував брак поживних речовин, а цього цілком достатньо для ослаблення імунітету і підвищення уразливості до вірусних інфекцій.

Особливу увагу на імунну систему слід звернути, якщо у вас є хоча б один із зазначених нижче симптомів:

• часті застуди, які важко піддаються лікуванню;
• хронічна втома, слабкість;
• висипання на шкірі;
• подразнення слизової;
• кровоточивість ясен;
• ламкість або випадання волосся;
• довге заживання ран.

Все це може вказувати на те, що захисні сили організму виснажені, а імунітет працює «на межі». Тобто, ви маєте потребу в підкріпленні! Особливо, якщо на вулиці раптове похолодання.

Які вітаміни особливо потрібні восени?

Вітамін D – єдиний вітамін, який виробляється в нашому організмі під дією сонячних променів. Тому до середини осені, коли світловий день вже значно скоротився, варто почати прийом  цього вітаміну ззовні.

Вітамін А бере участь в імунних процесах, тому його нестача моментально відбивається на імунітеті. Крім цього, від нього залежить здоров'я шкіри, волосся і нігтів.

Вітамін Е бере участь в газообміні і захисту клітин крові, що сприяє нормальній роботі імунітету. Його дефіцит може розладнати захисні функції організму.

При цьому важливо, щоб в щоденному раціоні було достатньо жирів, оскільки всі перераховані вище вітаміни – жиророзчинні. Ні в якому разі не захоплюйтеся низькожирними дієтами, інакше навіть прийом вітамінних комплексів може бути даремним – корисні речовини просто не засвояться.

Вітамін В1 (тіамін) особливо важливий для нервової системи, яка в міжсезоння піддається додатковому навантаженню. Його нестача виражається в осінній хандрі та роздратованості, а також в проблемах зі шкірою – висипання, лущення.

Вітамін В6 (піридоксин) важливий для нормальної роботи мозку, особливо для уваги і пам'яті. Горезвісна офісна прокрастинація саме восени часто буває наслідком стресу і нестачі вітаміну В6. Есілі вам важко зосередитися на завданнях, і ви часто щось забуваєте – причина може критися в нестачі цього вітаміну.

І, звичайно ж, для імунітету вкрай важливий вітамін С, дефіцит якого теж часто виникає при скороченні світлового дня і підвищеному рівні стресу. Саме цей вітамін стимулює утворення імунних клітин і антитіл, тим самим підтримуючи захисну систему організму в повній «бойовій готовності». Чим менше вітаміну С надходить в організм, тим більшій небезпеці захворіти ми піддаємося.

Далеко не завжди все вітаміни можна отримати з їжею, особливо при напруженому робочому графіку і особливо в холодний сезон, коли стіл не рясніє дарами природи так, як влітку. Тому, якщо ви відчуваєте, що вам важко переносити різкі зміни погоди в міжсезоння – вітамінний комплекс допоможе вам адаптуватися і уникнути небажаних наслідків.

Залишити відгук

Вибирай свої вітаміни

Superia Jazz Superia Jazz

Універсальний комплекс вітамінів

459 грн

Superia For Woman Superia для жінок

Комплекс вітамінів для жінок

149 грн

Superia For Men Superia для чоловіків

Комплекс вітамінів для чоловіків

149 грн

Superia For Girls Superia для підлітків

Комплекс вітамінів для підлітків

145 грн

Arrow right
Arrow left