Чи може влітку забракнути вітамінів?

2019-08-15

Прийнято вважати, що в теплу пору року людина отримує достатньо вітамінів з їжею, в той час як взимку і навесні необхідно «налягати» на вітамінні препарати. Влітку наш раціон дійсно рясніє фруктами, овочами, ягодами і зеленню, однак їх не завжди буває достатньо. Насичення одними поживними речовинами не гарантує того, що не виникне дефіцит інших. Тому питання про те, чи потрібно приймати вітаміни влітку, дуже спірне: це залежить від індивідуальних особливостей організму, його стану і навантаження, яку він відчуває.

Кожен день нам необхідно заповнювати запаси декількох десятків вітамінів і мінералів. З їжею вони засвоюються повністю тільки в тому випадку, якщо травна система працює нормально. При порушенні функції шлунково-кишкового тракту засвоюваність вітамінів може бути порушена.

 

Підтримка ослабленого організму

Набагато більш значних витрат вітамінів вимагають і інші хронічні захворювання, такі, як цукровий діабет, гепатит, алкоголізм. З продуктів харчування навіть здоровій людині не завжди вдається отримати добову норму корисних речовин; в разі ж серйозних проблем зі здоров'ям вітамінні комплекси повинні бути на поличці круглий рік. Звичайно, частоту і тривалість їх прийому повинен регулювати лікуючий лікар.

 

Молоко за шкідливість

Інтенсивні фізичні навантаження також передбачають велику витрату вітамінів і мікроелементів через дуже швидкий метаболізм. А на важкому і шкідливому виробництві організм потребує додаткової підтримки. Тому професійні спортсмени, вантажники, моряки, шахтарі, ковалі, працівники шкідливих виробництв також мають потребу в додатковій порції поживних речовин в будь-яку пору року.

 

Корекція ваги

Сувора дієта серйозно обмежує раціон. А це означає, що без прийому вітамінів не обійтися, особливо, якщо людина ще й активно займається спортом для зниження маси тіла. Обмеження жирів в раціоні ускладнює засвоєння жиророзчинних вітамінів (А, D, E). Деякі дієти мають на увазі виключення з раціону навіть фруктів. У такій ситуації прийом вітамінно-мінеральних комплексів необхідний, незалежно від пори року. До речі, в дуже спекотну погоду категорично не рекомендується зловживати білковими дієтами - додаткове навантаження на перевантажені і без того нирки може завдати їм великої шкоди.

 

Літо - пора фруктів і зелені

Навіть здорова людина, яка веде активний спосіб життя, може влітку відчувати брак вітаміну А, групи В і деяких мікроелементів через зниження апетиту. Багато хто думає, що влітку потрібно харчуватися в основному сезонними фруктами, ягодами і зеленню. Звичайно, їх користь для організму ніхто не заперечує, однак не варто нехтувати і м'ясом, бобовими, яйцями, злаковими. Дефіцит вітамінів А і групи В порушує обмін речовин, стає причиною хронічної втоми, випадання волосся, ламкість нігтів. У будь-який час року раціон повинен бути збалансованим.

Залишити відгук

Вибирай свої вітаміни

Superia Jazz Superia Jazz

Універсальний комплекс вітамінів

459 грн

Superia For Woman Superia для жінок

Комплекс вітамінів для жінок

149 грн

Superia For Men Superia для чоловіків

Комплекс вітамінів для чоловіків

149 грн

Superia For Girls Superia для підлітків

Комплекс вітамінів для підлітків

145 грн

Arrow right
Arrow left