Прийнято вважати, що в теплу пору року людина отримує достатньо вітамінів з їжею, в той час як взимку і навесні необхідно «налягати» на вітамінні препарати. Влітку наш раціон дійсно рясніє фруктами, овочами, ягодами і зеленню, однак їх не завжди буває достатньо. Насичення одними поживними речовинами не гарантує того, що не виникне дефіцит інших. Тому питання про те, чи потрібно приймати вітаміни влітку, дуже спірне: це залежить від індивідуальних особливостей організму, його стану і навантаження, яку він відчуває.
Кожен день нам необхідно заповнювати запаси декількох десятків вітамінів і мінералів. З їжею вони засвоюються повністю тільки в тому випадку, якщо травна система працює нормально. При порушенні функції шлунково-кишкового тракту засвоюваність вітамінів може бути порушена.
Підтримка ослабленого організму
Набагато більш значних витрат вітамінів вимагають і інші хронічні захворювання, такі, як цукровий діабет, гепатит, алкоголізм. З продуктів харчування навіть здоровій людині не завжди вдається отримати добову норму корисних речовин; в разі ж серйозних проблем зі здоров'ям вітамінні комплекси повинні бути на поличці круглий рік. Звичайно, частоту і тривалість їх прийому повинен регулювати лікуючий лікар.
Молоко за шкідливість
Інтенсивні фізичні навантаження також передбачають велику витрату вітамінів і мікроелементів через дуже швидкий метаболізм. А на важкому і шкідливому виробництві організм потребує додаткової підтримки. Тому професійні спортсмени, вантажники, моряки, шахтарі, ковалі, працівники шкідливих виробництв також мають потребу в додатковій порції поживних речовин в будь-яку пору року.
Корекція ваги
Сувора дієта серйозно обмежує раціон. А це означає, що без прийому вітамінів не обійтися, особливо, якщо людина ще й активно займається спортом для зниження маси тіла. Обмеження жирів в раціоні ускладнює засвоєння жиророзчинних вітамінів (А, D, E). Деякі дієти мають на увазі виключення з раціону навіть фруктів. У такій ситуації прийом вітамінно-мінеральних комплексів необхідний, незалежно від пори року. До речі, в дуже спекотну погоду категорично не рекомендується зловживати білковими дієтами - додаткове навантаження на перевантажені і без того нирки може завдати їм великої шкоди.
Літо - пора фруктів і зелені
Навіть здорова людина, яка веде активний спосіб життя, може влітку відчувати брак вітаміну А, групи В і деяких мікроелементів через зниження апетиту. Багато хто думає, що влітку потрібно харчуватися в основному сезонними фруктами, ягодами і зеленню. Звичайно, їх користь для організму ніхто не заперечує, однак не варто нехтувати і м'ясом, бобовими, яйцями, злаковими. Дефіцит вітамінів А і групи В порушує обмін речовин, стає причиною хронічної втоми, випадання волосся, ламкість нігтів. У будь-який час року раціон повинен бути збалансованим.