Давно не секрет, що потрібно планувати вагітність. Саме довгоочікувана, запланована вагітність, правильна до неї підготовка допоможуть уникнути ряду негативних факторів, що стосуються як самого протікання вагітності, так і здоров'я майбутнього малюка.
Самостійно чи під контролем?
Існує величезна різноманітність центрів з планування сім'ї. Якщо І ви хочете, щоб вагітність проходила без ускладнень і патологій, а також потім на світ з'явився здоровий міцний малюк, то краще звернутися до професіоналів, які будуть відслідковувати стан майбутніх батьків до зачаття дитини, так і під час виношування. А також можуть проводити консультації і навіть після появи дитини на світ – адже вони знають про всі нюанси та особливості вашого організму і протікання пологів буквально все.
Якщо ж все-таки прийнято рішення самостійно готуватися до вагітності, то тоді наша стаття допоможе вам правильно харчуватися і вживати потрібні вітаміни і мікроелементи як майбутній мамі, так і татові – адже від здоров'я обох подружжя залежить і здоров'я маляти – причому задовго до його народження.
Але варто звернути увагу, що попереднє обстеження батьків у лікарів перед зачаттям дитини просто необхідно. Адже ви не застраховані від різних безсимптомних захворювань – будь то інфекція або хронічне захворювання. Зачаття має проходити в організмі здорової жінки і від здорового чоловіка. В іншому випадку можливі патології плода або неможливість завагітніти взагалі.
Харчування чи все таки вітаміни?
Це питання хвилює кожних майбутніх батьків. Може, не варто вживати вітаміни окремо, а досить повноцінного харчування. Лікарі стверджують, що вітаміни потрібні. Адже організм буде відчувати матері протягом 9-ти місяців величезне навантаження:
- Всі органи і системи починають працювати за двох (а то і трьох );
- Змінюється гормональний фон;
- Знижується імунітет;
- Організм більш схильний до різних видів захворювань.
Тому зміцнити організм - важливе завдання, яке стоїть перед обома майбутніми батьками саме на стадії планування народження дитини.
Хоча, що стосується харчування, то вона також має бути повноцінним і збалансованим:
- Поєднувати в собі комплекс білки, жири, вуглеводи;
- Бути насиченим овочами і фруктами, багатими вітамінами А, В, С та ін.;
- Містити їжу, насичену важливими мікроелементами: калієм, магнієм, кальцієм, фосфором, залізом, каротином та ін.
Але при цьому не варто старатися в харчуванні – порції повинні бути невеликими – 200-300 грам і містити весь спектр потрібних речовин.
Чи є різниця в підборі вітамінів для майбутніх мам і тат?
Вітаміни для жінок при підготовці до вагітності зможуть бути найрізноманітнішими. Це залежить від ряду факторів:
- Здоров'я жінки;
- Її віку;
- Наявності захворювань і патологій ;
- Стану імунітету жінки;
- Генної схильності.
Тому лікар може виписати як полівітаміни, так і спеціальні вітаміни з певними компонентами:
- Фолієва кислота;
- Різні групи Е, В, А, Д, Р та ін;
- Амінокислоти та ін.
Так, наприклад токоферол або вітамін Е можуть виписати тим жінкам, у яких в родині були проблеми гінекологічного характеру, зокрема – з правильним формуванням плода. Для жінок зі зниженим тонусом і хронічною втомою випишуть полівітаміни, багаті мінералами і мікроелементами, щоб уникнути гіповітамінозу. Практично кожної буде виписаний комплекс вітамінів з підвищеним вмістом кальцію – щоб уникнути кришення зубів під час вагітності.
Вітаміни для чоловіків при плануванні вагітності практично такі ж, як у жінок, тільки, можливо, що лікар призначить їх у менших дозах – адже все ж виношувати дитину належить жінці.
Обов'язково плануйте вагітність і звертайтеся до лікаря – адже майбутнє вашої дитини залежить тільки від вас і правильної підготовки до зародження нового чоловічка.